ورود به سامانه
* پست الکترونیکی تان را وارد نمایید .
* فرمت پست الکترونیکی وارد شده نادرست میباشد
* کلمه عبور را وارد نمایید .
* پست الکترونیکی یا کلمه عبور صحیح نمیباشد .
* حاصل عبارت امنیتی را وارد نمایید .
* حاصل عبارت امنیتی نادرست میباشد .
* ورودی نامعتبر بیش از حد مجاز ، حساب کاربری شما به مدت زمان محدودی مسدود گردید .
قبلا ثبت نام نکرده اید؟ ثبت نام در سامانه
مشاوره
لطفا پرسش خود را به صورت واضح بیان نمایید .
پاسخ ما به پست الکترونیکی شما ارسال خواهد شد .
*پست الکترونیکی تان را وارد نمایید
*متن پرسش تان را وارد نمایید

درباره آزمون آیلتس

نکاتی در رابطه با روز آزمون کتبی

IElts

آزمون آیلتس جهت سنجش میزان آمادگی داوطلبان برای ادامه تحصیل، فراگیری مهارتهای تخصصـی و یا کار و اقامت در کشـورهای انگلیسی زبان طراحی شده است. ایـن آزمون مشترکاً توسط دانشگاه کمبریج، کنسول بریتانیا (British Council) و مرکز آیلتس استرالیا در بیش از 500 مرکز در 120 کشور جهان برگزار می‌شود و سالانه چیزی حدود یک و نیم میلیون نفر در آن شرکت می‌کنند.
این آزمون در دو نوع مختلف موجود می‌باشد: آکادمیک (Academic) وعمومی (General Training). افرادی که قصد تکمیل تحصیلات خود در دانشگاههای انگلیسی زبان را دارند (کارشناسی به بالا) باید از نوع آکادمیک این آزمون، و افرادی که به منظور گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت فنی و حرفه‌ای، اخذ دیپلم، کار و یا اقامت قصد سفر به کشورهای انگلیسی زبانهمچون انگلیس، ایرلند، استرالیا و نیوزیلند را دارند، می‌توانند در نوع عمومی این آزمون شرکت کنند.

سيستم آزمون بين‌المللی زبان انگليسی، ، آزمونی است که از طريق آن سطح زبان انگليسی داوطلبانی سنجيده می‌شود که قصد دارند تحصيل يا کار خود را در محيطی ادامه دهند که در آن زبان انگليسی به عنوان زبان اول محاوره و مکاتبه پذيرفته شده است.

آزمون آیلتس به طور مشترک توسط سه سازمان بین‌المللی که سال‌هاست در امر آموزش زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند برگزار می‌شود :

· شورای فرهنگی بریتانیا

· موسسه توسعه بین‌المللی آموزش‌عالی استرالیا

· سندیکای آزمون‌های محلی دانشگاه کمبریج

همه ساله بیش از 1,000,000 آزمون آیلتس در سراسر جهان برگزار می‌شود. با این تعداد این آزمون سریعترین رشد را در مقایسه با دیگر آزمون‌های زبان انگلیسی داراست. بعلاوه این آزمون سطح تازه‌ای از نوآوری، دقت و پژوهش را معرفی کرده است.اين آزمون توسط دانشگاه‌های استراليا، انگلستان، بريتانيا، و کانادا و همينطوردر سطح رو به افزايشی در ايالات متحده به عنوان مدرکی معتبر برای تعيين سطح زبان انگليسی دانشجويان به رسميت شناخته شده و از مهمترين مدارک مورد نياز به‌منظور اخذ پذيرش دانشگاهی به‌شمار می‌آيد. سازمان‌های بسيار ديگری نيز از اين مدرک به‌عنوان سندی معتبر برای ارزشيابی سطح‌ زبان انگليسی بهره می‌برند. به عنوان نمونه می‌توان از دفاتر مهاجرتی کشورهای استراليا، نيوزلند، و کانادا نام برد. به‌جز ادامه تحصيل در دانشگاه و مهاجرت، در مواردی همچون استخدام و يا درخواست برای دوره‌های آموزشی کوتاه‌ مدت نيز می‌توان از کارنامه اين آزمون استفاده کرد . تنها در سال ۲۰۰۱ بيش از ۲۰۰،۰۰۰ نفر در سراسر جهان در امتحان شرکت کردند آمار گواه آن است که رشد تعداد شرکت‌کنندگان در اين امتحان با قدرت بيشتری در سال ۲۰۰۲ نيز ادامه داشته است. در حال حاضر اين امتحان در بيش از ۱۱۰ کشور دنيا و در ۲۵۰ مرکز مختلف همه‌ ماهه برگزار می‌شود . سه سازمان بريتيش کانسيل، آی. دی. پی‌،‌ وسنديکای آزمون دانشگاه کمبريج سه برگزارکننده اين امتحان می‌باشند که هر‌يک در زمينه آموزش و آزمون زبان، نامی معتبر در سطح بين‌المللی به‌‌شمار می‌آيند مرکز تهران با همکاری وزارت علوم، تحقيقات، و فن‌آوری برگزار کننده اين امتحان در طول ده‌سال گذشته بوده است امتحان در دو نوع مختلف آکادميک و جنرال ترينيگ برگزار می‌شود. امتحان آکادميک توانايی انگليسی داوطلبانی را می‌سنجد که قصد دارند تحصيلات خود را در مقطع کارشناسی به بالا در يک دانشگاه انگليسی زبان ادامه دهند. يکی از مهمترين شرط‌های پذيرفته‌شدن در اين دانشگاه‌ها فراهم آوردن سطحی قابل قبول از نمره اين امتحان می‌باشد.

نوع جنرال ترينينگ آزمون IELTS معلومات داوطلبان را در سطحی وسيعتر و در بستری علمی – اجتماعی می‌سنجد. آزمون جنرال‌ترينينگ برای کسانی مناسب است که قصد دارند تحصيلات پيش‌دانشگاهی خود را در کشوری انگليسی زبان به ‌پايان برسانند و يا به‌منظور گذراندن دوره‌های کوتا‌ه‌مدت کاری و يا دست‌يافتن به‌فرصت‌های شغلی قصد سفر به اين کشور‌ها را دارند. به‌علاوه کارنامه اين امتحان از جمله مدارکی است که در جريان بررسی پرونده‌های مهاجرت کشورهای استراليا، نيوزلند و کانادا از متقاضيان طلب می‌شود.

در امتحان IELTS توانايی‌های شنيدن، خواندن، نوشتن، و صحبت‌کردن در چهار قسمت جداگانه سنجيده می‌شود. در حاليکه توانايی شنيداری و صحبت‌کردن داوطلبان امتحان آکادميک و جنرال‌ترينيگ به‌ روش کاملاً ‌مشابهی صورت می‌گيرد، هر يک از اين دو گروه، سوالات جداگانه‌ای در قسمت‌های خواندن و نوشتن دريافت می‌کنند. مسئوليت انتخاب نوع امتحان بر عهده متقاضی بوده و شرکت‌کنندگان بايد هنگام ثبت‌نام خود نوع امتحان مورد نظر را در فرم ثبت‌نام قيد کنند.

آزمون IELTS، به نوعی طراحی شده که قادر است ميزان معلومات داوطلبان در سطوح مختلف از زبان انگليسی را سنجيده و با توجه به استاندارد IELTS طبقه‌بندی کند. شرکت‌کنندگان در اين آزمون به طيف متنوعی از سوالات بسيار ساده تا بسيار مشکل پاسخ می‌دهند و در پايان با توجه به نمره‌ای که از هر‌يک از چهار‌بخش مختلف دريافت‌کرده‌اند سطحی مابين نا‌آشنای کامل به زبان انگليسی، با نمره صفر، تا سطح آشنای کامل به زبان انگليسی، با نمره ۹، طبقه‌بندی می‌شوند.

به عنوان يک قانون عمومی نتايج امتحان تا دو سال پس از برگزاری امتحان اعتبار دارند. در صورتيکه بتوان اثبات کرد که داوطلب پس از برگزاری امتحان در حفظ معلومات خود و بهتر کردن دانشش در زبان‌ انگليسی کوشا بوده، می‌توان از کارنامه امتحان حتی بيش از اين مهلت دوساله نيز استفاده کرد.

 

دسته بندی موارد مهم در آزمون آیلتس

در آزمون آیلتس کلیه مهارت‌های اصلی آموزش زبان، یعنی مهارت‌های شنیدن، صحبت کردن (مصاحبه)، خواندن و نوشتن (Listening, Speaking, Reading, Writing) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. اگر چه دو بخش شنیدن و صحبت کردن در هر دو نوع آکادمیک و عمومی کاملاً یکسان است، ولی دو بخش دیگر (خواندن و نوشتن) به صورت جداگانه و متفاوت برگزار می‌شود.

 • دانش عمومی زبان اولین فاکتور مهم در آزمون است که تا %80 یا %90 شما رو به جلو هدایت میکند. اینکه شما دامنه ای وسیع از لغات و یا گرامر فوق العاده قوی داشته باشید به تنهایی کاری رو از پیش نخواهید برد. اصل اساسی در دو مهارت خواندن و شنیداری درک المان های مختلف با یکدیگر است و در دو مهارت دیگر(صحبت کردن و مقاله نوشتن) بکارگیری این المان ها بصورت صحیح با یکدیگرمی باشد.

 • مديريت زمان دومین فاکتور است که از اهمیت زیادی برخوردار است. شما باید بتوانید خود را در چهار چوب های آزمون قرار داده و در آن حیطه مانور دهید. اما یه نکته مهم دیگه اینه که عجله در پاسخگویی به سوالات نباید باعث روی تمرکز و دقت شما تاثیر بگذاره و باعث این بشه که اشتباهاتی مثل انتخاب گزینه اشتباه یا جابجا پرکردن پاسخنامه یا عدم توجه به دستورالعمل نحوه پاسخگویی به سوالات بشود

 • سومین امر آشنائی با مهارتها و تکنیک های پاسخگویی به سوالات می باشد. تکنیک ها به دلیل محدود بودنشون – اگر زبان عمومی خوبی داشته باشید- زیاد نیاز به تمرین مستمر ندارند. اجازه بدید مثالی جالب برای شکا عنوان کنم. سال 85 شاگردی به من مراجعه کرد که حدود 10 سال قبل در کشور آمریکا مدرک فوق لیسانس برق گرفته بود. زیاد خوب و روان صحبت نمیکرد چون همونطور که خودش میگفت در زمان تحصیلش بیشتر تو خونه مونده بود و درس خونده بود. این دوست عزیز به خاطر خواندن مطالب زیاد به زبان انگلیسی قدرت زیادی در مهارت خواندن پیدا کرده بود، زمانی که من هر تکنیک رو با هاش کار میکردم و بلافاصله ازش تست میگرفتم به راحتی تمام سوال ها رو بدون حتی یک اشکال جواب می داد.

جدول زیر مدت زمان پاسخگویی به هر بخش آزمون آیلتس را مشخص میکند

Time to Answer each questionNumber of questionTotal amount of tim allottedSub-test
45 seconds4030 minutesListening
~ 45 seconds4060 minutesReading
30 minutes260 minutesWriting
--11-14 minutesSpeaking

 Total test time : 2 hours 45 minutes

 سطح بندی نمرات آزمون آیلتس

در این مطلب نمرات آزمون آیلتس از صفر تا نه سطح بندی شده و توضیحات کاملی درباره هر دسته به منظور آگاهی زبان آموزان از وضعیتشان بیان شده است.

سطح

توضیح

۰

هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ندارد.

۱

در اصل هیچ توانایی برای استفاده از زبان بیش از چند کلمهٴ مجرد ندارد.

۲

امکان ارتباط واقعی وجود ندارد مگر برای اطلاعات بسیار ابتدایی با استفاده از واژگان مجرد یا قالب‌های کوتاه در موقعیتهای آشنا و برای برطرف کردن نیازهای ابتدایی و فوری. مشکلات زیادی در فهم انگلیسی گفتاری و نوشتاری دارد.

۳

فقط می‌تواند مفهوم کلی را در موقعیتهای خیلی آشنا درک و منتقل کند. توقف‌های مکرر در هنگام ارتباط مشاهده می‌شود.

۴

قابلیت‌های ابتدایی محدود است به موقعیتهای آشنا. مشکلات مکرر در فهم و بیان منظور دارد. توانایی استفاده از زبان پیچیده را ندارد.

۵

دارای مهارت نسبی زبان با قابلیت درک عمومی معنا در بیشتر موقعیتها می‌باشد، گرچه احتمال اشتباهات بسیار وجود دارد. باید توانایی ایجاد ارتباطات اولیه را در حوزهٴ تخصصی خود داشته باشد.

۶

علیرغم بعضی بی‌دقتی‌ها، عدم تناسب‌ها، و نافهمی‌ها، در کل دارای مهارت موثر زبانی است. قادر به استفاده و فهم زبان نسبتا پیچیده به ویژه در موقعیتهای آشنا می‌باشد.

۷

مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست، گرچه با اشتباهات هرازگاهی در دقت، تناسب، و درک زبان همراه است. در کل توانایی آن را دارد که از پس زبان پیچیده برآید و استدلال‌های جزیی نگر را درک کند.

۸

مهارت کاملا کاربردی زبان را دارارست و تنها هرازگاهی اشتباهاتی از نظر دقت و تناسب کاربرد مرتکب می‌شود. ممکن است در موقعیتهای ناآشنا فهم کامل زبان صورت نگیرد. از پس مباحثات پیچیده و مشروح به خوبی برمی‌آید.

۹

مهارت کاملا کاربردی زبان را داراست: دقیق، صحیح، روان همراه با فهم کامل.

 

نحوه ارسال کارنامه Ielts , به دانشگاه

هر داوطلب براي هر آزمون يک نسخه مخصوص به خود دارد که بصورت حضوري به وي(در دفتر همان شهري که آزمون داده است) ارائه مي شود. اما ساير کارنامه هايي که به درخواست داوطلب صادر مي شود، به داوطلب تحويل داده نمي شود و صرفا توسط ايران آيلتس به آدرس هاي مورد نظر داوطلب ارسال (با سرويس پستي DHL و پس از هماهنگي با داوطلب) مي کند. 

 

دوره تخصصی آیلتس

در این مورد دیدگاه تان را بیان نمایید

* نام خود را وارد نمایید .
لغو
*دیدگاه تان را بیان نمایید .

شرکت در آزمون آنلاین